Odpovědný redaktor: Sobolová Zdeňka PaedDr.

Pište nám!

Čekáme na vaše zprávy, články a nebo komentáře

Své příspěvky posílejte na sobolova@spse.cz

Časopis vychází pod záštitkou ředitele SPŠE a VOŠ Pardubice


Srdíčkové dny

Jako každý rok se naše škola zúčastnila veřejné sbírky, tzv. Srdíčkových dnů, pro Život dětem, o.p.s. Čtyři dvojice vyrazily do pardubických ulic, aby prodávaly sbírkové předměty, konkrétně magnetky se zvířátky za 30 Kč a barevné náramky také za 30 Kč. Sbírka pomáhá vážně nemocným dětem v celé ČR, např. chlapečkovi, který při porodu prodělal silné krvácení do mozku. To způsobilo ochrnutí pravé části jeho těla. Radimek potřebuje intenzivní rehabilitační pobyty, které nehradí zdravotní pojišťovny. Kluky, kteří pro Radimka a ostatní děti v Pardubicích prodávali magnetky a náramky, jsme vyzpovídali.

Kolik hodin jste strávili na ulici?
Každá dvojice dohromady 16 a půl hodiny.

Kde jste se pohybovali a kde se nejvíce prodávalo?
Na nádraží, ve škole, na Masarykově námětí. Největší zájem byl o magnetky, s náramky to bylo horší.

Jaká kategorie lidí nejvíce kupovala?
Starší, lidé od 45 let nahoru.

Jak lidé přijímali sbírku?
S nedůvěrou a s pocitem, že je zdržujeme. Lidé spěchají, obávají se podvodníků a to asi způsobuje jejich negativní reakce. Nebo mají špatnou náladu. Jeden starší muž nás dokonce posílal do (někam). Prostě pochvalu jsme žádnou na ulici nedostali.

Navrhli byste nějaké vylepšení?
Se sbírkami už máme zkušenosti, proto víme, že lidé lépe reagují na známější sbírky, např. na Květinové dny pořádané Ligou proti rakovině. Navíc náramky lidi
moc neoslovovaly.

Co Vám osobně sbírka dala?
Člověk se přestane bát komunikovat s lidmi, oslovit je apod.
Redakce musí učinit poznámku, že kluci se činili a jejich komunikační schopnosti a ochota prodávat přispěly k tomu, že se jim podařilo prodat 40 magnetek a 15 náramků.


Zobrazit fotky

23/03/2016