Odpovědný redaktor: Sobolová Zdeňka PaedDr.

Pište nám!

Čekáme na vaše zprávy, články a nebo komentáře

Své příspěvky posílejte na sobolova@spse.cz

Časopis vychází pod záštitkou ředitele SPŠE a VOŠ Pardubice


Hned po příjezdu mě Valencie zaujala velkorysostí místních lidí. I když nemluví moc dobře anglicky, vždy byli ochotni mi pomoci a poradit. Už na první pohled je Valencie krásné město. Architektonickým skvostem je Město umění a věd, které mi doslova vyrazilo dech. Nádherný je i park vinoucí se okolo celého historického centra Valencie, v místech, kde kdysi tekla řeka. Pohodovější atmosféru jsem snad ještě nezažil. Procházka zeleným parkem, kde lidé jen tak polehávají na upraveném trávníku nebo sedí u kávy v restauraci, či sportují při zapadajícím slunci, je neskutečný zážitek.

Cestou do práce, pozitivně naladěn, jsem přemýšlel nad tím, jaké to asi bude, pracovat zde ve firmě. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem neměl obavy, že to nebude stát za nic a že mě to nebude bavit. O to víc jsem byl ale překvapen, když jsem se seznámil se zaměstnanci firmy. Pracoval jsem ve společnosti Vitamin Arte, která se zabývá interaktivním uměním, v kolektivu inspirativních mladých lidí, kteří jsou tak trochu snílci stejně jako já. Tým se momentálně skládá
z architekta, grafika, elektrotechnika, obchodníka a producenta. Jejich pracovní debaty probíhaly v přátelském duchu, ale často docházelo k velmi vtipným situacím, když se například grafik dohadoval s architektem, jak má elektrotechnik letovat. Na druhou stranu právě tyto situace opakovaně vedly
k nečekaně originálním řešením. S prací, kterou jsem v této firmě odvedl, byli velmi spokojeni a při loučení s nimi mi skoro ukápla i slza. V budoucnu chystáme další spolupráci, takže si myslím, že jsem z této stáže vytěžil maximum.

Bavili jsme se v práci, ale i mimo ni. Navštívili jsme již zmíněné Město umění
a věd, užili jsme si odpočinek na pláži, jemný písek, čisté moře a velké vlny. Absolvovali jsme výlet na kolech a návštěvy galerií. Volnočasové aktivity jednoznačně dopadly na jedničku a organizátorům nebylo co vytknout.

Za tuto stáž jsem velmi vděčný, chtěl bych poděkovat paní učitelce Reslové, díky které tu můžeme být. Moc jsme si pobyt tady užili a doufám, že tuto příležitost využijí i budoucí “třeťáci“.

(žák 3.D)

3/09/2015